Grób Benny Hilla
Polecane!

Grób Benny Hilla
© rafal_ost - wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprzednie zdjęcie:
Red 2
album  postcard_off Następne zdjęcie:
Berlinka na nowym odcinku torowiska

Grób Benny Hilla

Opis: Tak, wiem, że naginam wszelkie możliwe regulaminy, wrzucając na jakkolwiek luźną, ale jednak z założenia komunikacyjną galerię zdjęcie nagrobka.

Ale to jest Benny Hill. Człowiek, którego osobom z mojego pokolenia nie muszę przedstawiać, a nieco młodszym mogę nieco przybliżyć na swój sposób.

Benny Hill był angielskim komikiem, przechodzącym przez różne okresy popularności w swoim życiu. Urodzony w 1924 ( a więc jeszcze parę lat więcej niż pokolenie naszych dziadków), doczekał się swoich programów, kiedy jeszcze nie śniliśmy w Polsce o zagranicznych transmisjach. Przez sporą część swojego życia związany z Southampton - gdzie zaczynał od bycia mleczarzem, potem powołano go do wojska - miał być mechanikiem, ale ktoś się poznał na jego talencie i zaakceptowano go jako oficjalnego artystę wojskowego, a po wojnie rozwinął swoją karierę...

Ja po raz pierwszy zobaczyłem go w okolicach 1990-1991, to były jeszcze te czasy, kiedy cała rodzina się zbierała przed telewizorem w bloku na Teofilowie, żeby oglądać Benny Hilla w niedzielny wieczór. Mieliśmy kolorowy telewizor, co jeszcze wtedy nie było takie oczywiste - nie pamiętam, jaki, wiem tylko, że był polski i miał możliwość wyboru 6 programów za pomocą bardzo charakterystycznych sensorów, składających się z dwóch połówek (i czerwonego światełka między nimi), zrobionych tak, że dotknięcie sensora zamykało obwód. Wtedy 6 programów to i tak było wiele, łapaliśmy Jedynkę, Dwójkę i Tele24 :) kiedy nadszedł czas na Łódź3, mieliśmy już względnie współczesny telewizor marki Nokia, pierwszy z pilotem w naszym domu ;)

Ale wróćmy do Benny'ego Hilla. W tamtych, ciągle przejściowych latach to był jeden z oddechów Zachodu (chociaż jako sześciolatek za bardzo o tym nie myślałem). Dopiero potem, kiedy miałem możliwość porównania emitowanych przez polskie kanały filmów produkcji USA z np. Monty Pythonem czy serią adaptacji prozy Edgara Allana Poe stwierdziłem, że jednak bardziej mi pasuje ta brytyjska część świata anglojęzycznego.

Dziś mam oczywiście setki innych przemyśleń. Ale tym małym zdjęciem chciałbym uhonorować faceta, który dawał mi mnóstwo powodów do śmiechu w okresie mocno szczenięcym :)
Autor zdjęcia: rafal_ost
Słowa kluczowe: benny_hill, grób, southampton
Kategorie: ludzie
Dostępność: widoczne dla wszystkich
Data: 14.02.2015 21:39
Wyświetleń: 2497
Data wykonania zdjęcia: 14 lutego 2014
Rozmiar pliku: 369.1 KB

EXIF:

Model: COOLPIX L120
Producent: NIKON
Długość ogniskowej (dla klatki 35mm): 25mm
Długość ogniskowej: 4.5mm
Wartość przysłony: f/3.1
Czas ekspozycji: 1/100 sek.
Tryb naświetlania: Automatyczny
Data utworzenia: 14.02.2014 15:38:12
[Przełącz na mobilną wersję tej strony]

© 2021 Ukalo & Pewusoft. Napędzane piwem i 4images 1.7.11 Copyright © 2002-2021 4homepages.de
Strona zawiera poprawny XHTML oraz śladowe ilości orzechów laskowych.