MZK#278

MZK#278
© klos - wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprzednie zdjęcie:
Zamek Dybowski
album  postcard_off Następne zdjęcie:
Dwa Światy

MZK#278

Opis: Grudziądz, ulica Dworcowa, świt 1 maja 2016 r.
Musze przyznać, że zaskoczyło mnie to miasto. Noc spędzona na spacerze po uroczej starówce i osiedlach Grudziądza przysporzyła mi kilku atrakcji. Niewątpliwie pierwszą były Jelcze. Pomimo ciemności postanowiłem uwiecznić je tworząc nagrania video. Miarowo jadące, kopcące, stare maszyny. Zaskoczyło mnie, że rzekomo w Grudziądzu jeździ już jedynie jeden Jelcz 120M, gdyż jestem wręcz pewien, że widziałem jakiegoś PR110M, oraz coś z kanciastym, plastikowym przodem. W zasadzie podczas tamtej nocy 80% autobusów, które podeszły mi pod obiektyw to Jelcz(e).
Tramwaje z kolei urzekły mikrą zajezdnią przepełnioną taborem zza zachodniej granicy. Urocza linia wijąca się pomiędzy wąskimi uliczkami ma swój niepowtarzalny klimat.
Bezpieczeństwo Grudziądza to odrębna sprawa. Podczas spaceru spotkałem dwóch gości spadających (dosłownie) z bilbordu reklamowego i gnających w podskokach, niczym zające, gdzieś przez trawę i płoty. Za nimi zaś, ni stąd, ni zowąd pomknął radiowóz policyjny.
Na starówce zastałem zakrwawioną chusteczkę i jakiś ząb (sic!), natomiast z Rynku dobiegały donośne krzyki tutejszej młodzieży. Chyba jedyny czynny sklep monopolowy w okolicy okupowany był przez postawnych zakapiorów.
Wystarczyło jednak przedostać się za uroczą starówkę pod Wisłę, aby pijąc piwo odetchnąć przed wyjazdem w dalszą podróż, którą kontynuowałem mega komfortowym, bodajże duńskim MRD spółki Arriva RP, który... gasł przy próbie odjazdu z każdego przystanku (stacji). ;-)

Jelcz 120M #278 jako linia 19 wjeżdża w ulicę Dworcową o bladym świcie około godziny 5 rano dnia 1 maja 2016 r.
Autor zdjęcia: klos
Słowa kluczowe: Grudziądz, MZK278, MZK#278, Dworcowa, linia19
Kategorie: Grudziądz, komunikacja miejska i podmiejska
Dostępność: widoczne dla wszystkich
Data: 04.05.2016 16:36
Wyświetleń: 1544
Data wykonania zdjęcia: 01 maja 2016
Rozmiar pliku: 396.1 KB
[Przełącz na mobilną wersję tej strony]

© 2021 Ukalo & Pewusoft. Napędzane piwem i 4images 1.7.11 Copyright © 2002-2021 4homepages.de
Strona zawiera poprawny XHTML oraz śladowe ilości orzechów laskowych.