Oczamczyra
Polecane!

Oczamczyra
© rkplodz - wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprzednie zdjęcie:
F-16 w Radomiu
album  postcard_off Następne zdjęcie:
Wrona i bułka

Oczamczyra

Opis: Republika Abchazja (separatystyczna część Gruzji), Oczamczyra (abch. Очамчыра, rus. Очамчира). Miasto w randze województwa położone nad brzegiem Morza Czarnego, miejsce stacjonowania floty wojennej marynarki Federacji Rosyjskiej. Ale nie to jest w nim najciekawsze. Najciekawsze są trzy rzeczy, z których jedną z nich przedstawia zdjęcie: pustka.

To jedno z dwóch miast, które najbardziej ucierpiały podczas krwawej wojny o Abchazję w latach 1992 - 93. Z dwudziestu tysięcy mieszkańców zostało tylko dwa, dwa i pół. Dziś mieszka tam jakieś pięć tysięcy ludzi, a większość przestrzeni zajmuje przeszłość. Tu po prostu ktoś zaparkował sobie całkiem niezłą w 1992 roku furę przed chatą, a potem przyszedł front.

Drugą sprawą jest to, że spośród tych pięciu tysięcy przynajmniej jedna osoba jest pół-Polką. Wlazłem do sklepu po flaszkę baltiki (miejscowe piwo nie nadaje się do picia) i pogadaliśmy po polsku o tym, jak teraz biegnie życie. Podobno coraz lepiej. Ludzie powoli wracają, jest spokojnie, bezpiecznie, ludzie coraz więcej kupują, słowem da się żyć.

Trzecia rzecz dotyczy Internetu i odkryłem ją pięć minut temu. Polski net wie o Abchazji bardzo mało, o Oczamczyrze jeszcze mniej. Pierwsze pięć wyników z googla po wpisaniu nazwy miasta: 1. Wikipedia. 2. Odległość między Berlin a Oczamczyra... 3. 90minut: klub Leon Oczamczyra. 4. Działki budowlane w Abchazji. 5 - to mnie zgniotło ostatecznie - Imię i nazwisko: Nika Dzalamidze. Pochodzenie: Oczamczyra (Abchazja). Poprzedni klub: Widzew Łódź. Pozycja: Pomocnik.
Autor zdjęcia: rkplodz
Słowa kluczowe: Oczamczyra, Abchazja, Lada, Żiguli
Kategorie: motoryzacja
Dostępność: widoczne dla wszystkich
Data: 23.08.2013 21:42
Wyświetleń: 749
Data wykonania zdjęcia: 12 lipca 2013
Rozmiar pliku: 391.2 KB

EXIF:

Model: Canon EOS DIGITAL REBEL XT
Producent: Canon
Czułość ISO: 400
Długość ogniskowej: 21mm
Wartość przysłony: f/11
Czas ekspozycji: 1/320 sek.
Tryb naświetlania: Automatyczny
Data utworzenia: 12.07.2013 12:43:01
[Przełącz na mobilną wersję tej strony]

© 2020 Ukalo & Pewusoft. Napędzane piwem i 4images 1.7.11 Copyright © 2002-2020 4homepages.de
Strona zawiera poprawny XHTML oraz śladowe ilości orzechów laskowych.