Strona główna>widoczne dla wszystkich>DDR w Holandii - rower vs. zbiorkom (9)


DDR w Holandii - rower vs. zbiorkom (9)

DDR w Holandii - rower vs. zbiorkom (9)
© klos - wszelkie prawa zastrzeżone.

DDR w Holandii - rower vs. zbiorkom (9)

Opis: Holandia słynie z szeroko zakrojonego lobby rowerowego. W tej krótkiej serii przedstawię Wam kilka fotografii typowych, holenderskich dróg dla rowerów.
-----

Holandia to bardzo "rozpuszczony" terytorialnie kraj. Składa się głównie z pól, gdzieniegdzie przerwanych szosą, przy której mieszczą się farmy i szklarnie. Osady i miasteczka rozrzucone skromnie po mapie połączone są ze sobą siecią dróg rowerowych. Istnieje jednak alternatywa w postaci komunikacji miejskiej. Pomiędzy poszczególnymi miasteczkami kursują najczęściej VDL Procity, chociaż zdarzają się w szczycie Mercedesy Citaro albo niskopodłogowe, malutkie Fiaty Ducato.
Linia, którą widzimy na fotografii zmieniała swój bieg podczas krótkiego funkcjonowania. Pierwotnie łączyła w dwóch wariantach Enkhuizen, Hoogkarspel i Hem, później przetrasowano ją z Enkhuizen przez Andijk do Wervershoof, a następnie zlikwidowano, tworząc w jej miejsce linię 438 która kursuje na jeszcze krótszej trasie z częstotliwością 0-1 kurs na godzinę.
Pusty autobus to widok absolutnie normalny, zaś przejażdżka po całej trasie kosztuje około 2 EUR. Obsługę zapewnia ichniejszy "globalny" przewoźnik operujący znaczną częścią linii autobusowych miejskich, podmiejskich, międzymiastowych, a także kolejowych lokalnych, a nawet... wodnych w Holandii.
Widoczny na fotografii VDL Procity powstał na bazie WV T5, jest niskopodłogowy, podlega pod oddział prowincji Nord-Holland.

W tle zaś wszędobylskie rowery. Komunikacja miejska zyskuje socjalną zasadność jedynie przy niekorzystnych warunkach pogodowych. :)
Autor zdjęcia: klos
Słowa kluczowe: Holandia, ścieżka rowerowa, droga rowerowa, VDL Procity, T5, mikrobus
Kategorie: Holandia, komunikacja miejska i podmiejska
Dostępność: widoczne dla wszystkich
Data: 08.04.2018 14:37
Wyświetleń: 2017
Data wykonania zdjęcia: (nieznana)
Rozmiar pliku: 385.8 KB
[Przełącz na mobilną wersję tej strony]

© 2024 Ukalo & Pewusoft. Napędzane piwem i 4images 1.9 Copyright © 2002-2024 4homepages.de
Strona zawiera poprawny XHTML oraz śladowe ilości orzechów laskowych.