Raj
Polecane!

Raj
© klos - wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprzednie zdjęcie:
Twist
album  postcard_off Następne zdjęcie:
Stacja Łask

Raj

Opis: Myślałem, że już nigdy coś takiego mnie nie spotka, niemniej niekiedy drogi losu prowadzą nas naprawdę ciekawie.
Jako miłośnik starej motoryzacji i transportu zbiorowego, wybrałem się prywatnie z dzieckiem, wybranką i znajomymi do Częstochowy.

Moją pierwszą reakcją po wyjściu z pokładu nocnego PKS było siarczyste "o kur**, Ikarus!" na widok przepięknego, klasycznego "manualnego" wozu zaparkowanego przy ścianie bocznej dworca autobusowego.
To był dopiero początek...

Nie zaznałem podobnego uczucia od przynajmniej dziesięciu lat. Wsiadłem w dowolny autobus - Ikarus. Przemierzając uliczki miasta mijałem kilkanaście węgierskich pojazdów. Wysiadając na przedmieściach spostrzegłem kolejne na pętli, wóz nie zdążył odjechać a za nim ustawiał się następny...

I tak cały dzień. Chociaż nie znam układu urbanistycznego Częstochowy to przejeździłem cały dzień zwiedzając to i ówdzie i wierzcie mi lub nie, podczas niezliczonych podróży MPK ZA KAŻDYM RAZEM trafiałem na Ikarusa 280. Owszem, widywałem także starsze MANy NL202, Mercedesy Citaro, ale to Ikarusy stanowiły zdecydowaną większość!

A tramwaje? Cóż, stare, czerwono-kremowe, oryginalne generacji 105N, coś czego w Łodzi już się nie spotka.
Żałuję jedynie, że nie było mi dane trafić w Ikarusa serii 4xx, chociaż kilkakrotnie mi "uciekł".

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że jeździłem w dzień wolny od pracy, gdy teoretycznie po mieście powinny kursować nowocześniejsze wozy, starsze zaś stać w zajezdni; podjechałem i tam. To co ujrzałem rzuciło mnie na kolana. Multum Ikarusów, w tym kilka klasycznych "hebli".
Jak to się stało, że ten "świat" utrzymał się do teraz? Absolutne zaskoczenie, nigdzie już nie spotkamy tylu wozów węgierskiej marki w jednym miejscu na raz.
-
Częstochowo, dziękuję że było mi dane zaznać jeszcze raz smaku jazdy Ikarusem. Jazdy, gdzie wszystko było planowe i na miejscu, zaś wraz z czasem rozkładowym gonił nas jeszcze jedynie... każdy kolejny Ikarus 280.
Autor zdjęcia: klos
Słowa kluczowe: Częstochowa, Ikarus, 164
Kategorie: Częstochowa, komunikacja miejska i podmiejska
Dostępność: widoczne dla wszystkich
Data: 18.08.2015 19:11
Wyświetleń: 2075
Data wykonania zdjęcia: 15 lipca 2015
Rozmiar pliku: 363.1 KB
[Przełącz na mobilną wersję tej strony]

© 2024 Ukalo & Pewusoft. Napędzane piwem i 4images 1.9 Copyright © 2002-2024 4homepages.de
Strona zawiera poprawny XHTML oraz śladowe ilości orzechów laskowych.