"Stara PeKSa"
Polecane!


© klos - wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprzednie zdjęcie:
Ostatni
album  postcard_off Następne zdjęcie:
Amber

"Stara PeKSa"

Opis: Przejazd starą, względnie klasyczną H9 PKS Bełchatów na linii biegnącej przez wioski pow. łaskiego, bełchatowskiego. Ten klekot silnika, sraczykowa prędkość, oldschoolowe wnętrze. No i stary kierman. Esencja PKS.
Nienawidziłem H9 latami. Teraz zaczynam je uwielbiać. Kontrastowo patrząc na prostotę tego auta w porównaniu do tego co mamy już na codzień, to jest zupełnie niesamowite, że ten klimat wciąż trwa.

A w drodze powrotnej przyjechał - a jakże! - Autosan. Ale ten był już "turbo-zmodernizowany-super-nowoczesny". Niby współczesne przód i tył, wewnątrz ładna deska rozdzielcza kierowcy, automatyczne drzwi i - uwaga - WI-FI na pokładzie. Ale sylwetka boków jakoś tak dziwnie znajoma...
Autosan rodziny A0909 prowadzony był przez wyluzowanego kierowcę w wieku średnim. Miał on absolutnie wyj**e na wszystko. Prowadząc wóz palił fajki, popijał wodę, jadł kanapkę, rozmawiał przez telefon lub... uganiał się po kabinie za pszczołą, którą ostatecznie ubił paczką chusteczek. Koło kierownicy trzymał lekko, jednym palcem tnąc zakręty z nieco jakby za dużą jak na autobus prędkością.

Zdjęcie wykonałem na odcinku między Podlesiem a Lubcem na wysokości Woli Pszczółeckiej. Szczęśliwie trafiłem jakiś autobus z przeciwka, który ładnie dopełnił kard.
Autor zdjęcia: klos
Słowa kluczowe: Autosan, maszynka, wnętrze, H-9
Kategorie: komunikacja miejska i podmiejska
Dostępność: widoczne dla wszystkich
Data: 31.05.2014 19:30
Wyświetleń: 1234
Data wykonania zdjęcia: 31 maja 2014
Rozmiar pliku: 108.2 KB

EXIF:

Model: DSC-H3
Producent: SONY
Długość ogniskowej: 42.3mm
Wartość przysłony: f/4
Czas ekspozycji: 1/500 sek.
Tryb naświetlania: Ręczny
Data utworzenia: 31.05.2014 07:42:37
[Przełącz na mobilną wersję tej strony]

© 2023 Ukalo & Pewusoft. Napędzane piwem i 4images 1.9 Copyright © 2002-2023 4homepages.de
Strona zawiera poprawny XHTML oraz śladowe ilości orzechów laskowych.